Informacje sportowe

XV Powiatowy Rajd Rowerowy – 12.09.2019
W dniu 12 września odbył się XV Powiatowy Rajd Rowerowy, który tym razem swoją metę miał w Kotuszu. Tam też miały miejsce konkursy przygotowane przez organizatorów: konkurs wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym ,rowerowy tor sprawnościowy oraz konkurs wiedzy o Unii Europejskiej.

Przygotowano też ciepły posiłek i coś słodkiego dla wszystkich uczestników. Rajd zakończyło losowanie rowerów ufundowanych przez Wójta Gminy Kamieniec oraz wicestarostę grodziskiego. Dla wszystkich był to mile spędzony aktywnie czas, a kolejny rajd już za rok.

Mistrzostwa Gminy i Powiatu w Przełajowych Biegach Sztafetowych
W dniu 24 września br. nasza młodzież wzięła udział w Mistrzostwach Gminy w w Przełajowych Biegach Sztafetowych w Kamieńcu. W kategorii kl. Vi VI bezkonkurencyjne okazaly się drużyny dziewcząt i chłopców z Konojadu. Niestety, tym razem nie powiodło się dziewczętom starszym, które musiały uznać prymat drużyny z Kamieńca. Wszystkie zwycięskie zespoły reprezentowały naszą gminę w zawodach powiatowych 28 września w Wielichowie. Tutaj ponownie najlepsze okazały się dziewczęta z Konojadu, które zdobyły złote medale, pozostawiając w tyle zespoły z Grodziska, Jabłonnej, Wielichowa i Granowa. Chłopcy po zaciętej walce ostatecznie uplasowali się na III miejscu zdobywając brązowe medale. Drużyna dziewcząt wywalczyła awans do zawodów wojewódzkich, które odbędą się 17.10.2019r. w Poznaniu.

XV Turniej Piłki Nożnej szkół noszących imię Powstańców Wielkopolskich
Grodzisk Wlkp.- 15.10.2019
W dniu 15.10.2019r. w Grodzisku Wlkp. w SP nr 2 odbył się XV już Turniej piłki nożnej szkół noszących imię Powstańców Wielkopolskich. W zawodach startowało sześć zespołów: SP Grodzisk, SP Konojad, SP Granowo, SP Lusowo, SP Lwówek, SP Stęszew. Mecze rozgrywano systemem ” każdy z każdym” . Nasza drużyna doznała 3 porażek i odniosła 2 zwycięstwa , co dało ostatecznie 4 miejsce w turnieju . Najlepsi okazali się piłkarze z Lwówka, miejsce drugie zajął Grodzisk Wlkp. , a na trzecim miejscu uplasowała sie drużyna ze Stęszewa. Nagrodę dla najlepszego zawodnika z Konojadu odebrał Adrian Barłożyk.

Mistrzostwa Gminy w Drużynowym Tenisie Stołowym
W dniu 23. 10.2019. w Parzęczewie rozegrano gminny turniej w drużynowym tenisie stołowym.
Do rywalizacji stanęli chłopcy i dziewczęta w w dwóch kategoriach wiekowych kl. V – VI i kl. VII – VIII.
W młodszej grupie najlepsza okazała się drużyna z Konojadu w składzie: Oliwia Kwiatek i Paulina Majka, które wywalczyły awans do zawodów powiatowych. W grupie starszej miejsce drugie zajęły Martyna Minge i Julia Gajewska. Drużyny chłopców zajęły miejsca trzecie.

tekst i zdjęcia dostarczył mgr Jacek Dakowski

Sprawozdanie Budżetowe 2019
Nadchodzące Wydarzenia

Brak nadchodzących wydarzeń.