Mistrzostwa Rejonu Poznań

W dniu 20.05.2015 na stadionie lekkoatletycznym na Golęcinie w Poznaniu odbyły sie Mistrzostwa Rejonu w Lekkoatletyce. Nasza ekipa liczyła 10 osób, medalistów mistrzostw powiatu.

Na 100m wystartował Adam Szyguła, niestety nie udało mu się awansować do finałowej ósemki, w biegu na 600m IX miejsce zajęła Kornelia Maćkowiak, na 1000 m pobiegła Zuzanna Jankowska.W skoku w dal dziewcząt wynikiem 4,40 m Monika Rawecka zajęła III miejsce i wywalczyła awans do zawodów wojewódzkich, w konkursie startowała również Klaudia Nowak. Jeszcze lepszy wynik uzyskali skoczkowie: Jakub Krajewski wynikiem 5,31m zajął VII miejsce, a bezkonkurencyjny okazał się Szymon Szyguła, który wynikiem 6,17 zajął I miejsce w konkursie. W zawodach startowały jeszcze sztafety 4x100m dziewcząt i chłopców. Dziewczęta w składzie: Klaudia Nowak, Natalia Dakowska, Kornelia Włodarczak i Monika Rawecka zajęły 2 miejsce w swojej serii, a ostatecznie VIm. w stawce dwunastu sztafet. Chłopcom ( Adam Szyguła, Tadeusz Przybyłek, Jakub Krajewski i Szymon Szyguła) zabrakło 0,05 do drugiego miejsca., premiowanego awansem do Mistrzostw Wielkopolski, które odbędąsię 29.05.2015r. również na Golęcinie. Wystartują tam ponownie Monika Rawecka i Szymon Szyguła.