Akademia z okazji Święta Konstytucji 3-go Maja

Dnia 7.05.2013r. na godzinie wychowawczej odbyła się uroczysta Akademia z okazji 222 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Miejscem uroczystości był hol nowej sali gimnastycznej, gdyż w wykorzystywanej dotąd podczas takich imprez – starej sali gimnastycznej – trwają prace remontowo – adaptacyjne nowego przedszkola.

Jak się okazało miejsce to doskonale nadaje się na kameralne uroczystości dla wszystkich uczniów szkoły podstawowej.
Scenariusz na podstawie programu ,,Uczcijmy wierszem i piosenką’’ przygotował nauczyciel języka polskiego p. Andrzej Myszkowski. Oprawą muzyczną kierował nauczyciel muzyki p. Dariusz Cieślak, a dekoracjami zajęła się kierująca świetlicą p. Żaneta Ratajszczak. Odbyły się 4 próby, w tym 3 z wykorzystaniem pełnego programu muzycznego. Podczas prób nie obyło się bez potknięć i pomyłek, ale po to one są, by właściwy program zaprezentować z werwą, artystycznym zacięciem i na właściwym poziomie.
Wszyscy uczniowie szkoły podstawowej – od uczniów kl. 0, po szóstoklasistów wysłuchali zatem historycznego tła wydarzeń związanych z tworzeniem, uchwaleniem oraz merytoryczną zawartością Konstytucji 3 Maja zaprezentowanego przez uczniów klas 4b i 6a. Fakty historyczne przeplatane były wierszami tematycznie związanymi z trzeciomajową tradycją wyrecytowanymi przez uczennice klasy 6a. Całości dopełniły 3 pieśni z tego samego kanonu, które wyćwiczył p. Dariusz Cieślak z chórem, w którego skład wchodzą wszystkie uczennice klas 4a i 4b.
Dekoracja przygotowana przez p. Żanetę Ratajszczak odzwierciedlała patriotyczny charakter uroczystości, a jej głównym motywem był okolicznościowy napis na czerwonej tkaninie przyozdobiony misternymi biało – czerwonymi kwiatami wykonanymi z papieru. Całość dekoracji dopełniły 3 biało – czerwone flagi umieszczone w stojaku.
Akademia przebiegła sprawnie, uczniowie zaprezentowali się godnie i uroczyście, treść była zrozumiała dla wszystkich, pieśni zostały wykonane z werwą i radością. Na koniec wszyscy otrzymali gorące oklaski, a opiekunom i uczniom podziękowała Dyrektor Szkoły p. Barbara Szklarska.

Tekst przygotował Andrzej Myszkowski

Nadchodzące Wydarzenia

Brak nadchodzących wydarzeń.